Doktora Bitirme Tezi Danışmanlığı

Doktora öğrenimi gören kişilerin mezun sayılabilmeleri için tez hazırlamaları gereklidir. Oldukça zahmetli ve zaman alan bir süreç olan tez çalışmaları, Tez Merkezi güvencesi ile uygun fiyat seçenekleri kapsamında sizlere sunulmaktadır. Öğrenim gördüğünüz üniversitenin tez yazım kılavuzuna uygun bir biçimde, intihal oranı aşılmadan, akademik lisana uygun olan bir bitirme tezi için tek yapmanız gereken bize ulaşmanızdır.

 

Doktora tezleri ileri derecede akademik tecrübe, zaman ve isteyen çalışmalardır. Doktora tezi oluşturmadaki en mühim unsur kesinlikle zamandır. Doktora tezi hazırlayanlar çoğunlukla çalışma şartlarından dolayı proje ya da gerekli zamanı ayıramamaktadır. Bu hususta size destek sunmak ve tezinizi zamanından çok daha önce bitirerek size yardımcı olmak maksadıyla profesyonel kadromuz ile yanınızda bulunuyoruz.

 

Doktora bitirme projelerinde yardımcı olduğumuz unsurlar şu şekildedir;

 

Tez Konusu Seçimi

Eğitim gördüğünüz bölümle alakalı olarak Doktora tez konunuzu belirlemede sizlere yardım sunuyoruz. Projenizle alakalı olarak size birden fazla konu oluşturup bildiriyoruz. Projenizin konusu ile alakalı olarak danışman hocanızdan onay alır almaz ön çalışmamız olan taslak sürecine geçiyoruz.

 

Tez Taslağı ve Tez Araştırma Metodu Oluşturma

Doktora tez taslağında olan kısımlardan birisi de tezinizi hazırlayacak olduğunuz araştırma metodu saptamaktır. Taslakta net ve kısa bilgilere yer verilmektedir. Söz konusu taslakta yer alan kısımlar aşağıdaki gibidir;

 

Tez projesinin konusu

Tez projesinin araştırma metodu

Tez projesinin içindekiler kısmı

Tez projenizin geçici kaynakça kısmı

 

Tez Yazma Aşaması

Çalışmanızın taslak kısmının size gönderilmesinin ardından sizden gelecek olan geri bildirime göre tezin yazım aşamasına geçilmektedir. Söz konusu geri bildirim olumlu veya olumsuz olabilir. Olumsuz olması halinde oluşturulan taslak yeniden danışman hocanızın arzu ettiği biçimde hazırlanır ve bu süreç geri bildirim olumlu sonuçlanıncaya dek devam eder.

Hazırladığımız tez taslakları çoğunlukla ilk seferde kabul görmektedir. Tez projesinin taslak bölümüyle alakalı olarak sizin tarafınızdan yapılacak geri bildirimin olumlu olması halinde tezinizin yazım aşamasına geçiş yapılır. Tezin hazırlanması aşaması profesyonel kadromuz tarafından sağlanmaktadır. Her biri alanında uzman hocalarımız tarafından yazımı yapılan tezler, vereceğiniz süre kapsamında tamamlanmak kaydı ile hızlı bir biçimde kaynak ve literatür taraması yapılarak titizlikle meydana getirilmektedir.

 

Tez Yazımı Ardından Sonraki Süreç

Tez yazımı aşamasının son süreci, projeniz oluşturulduktan sonra sizden öğretim gördüğünüz üniversitenin tez yazım formatının istenmesidir. Hazırlanan projeniz üniversitenizin tez formatınıza göre düzenlenerek son halini almaktadır. Bu noktadan sonra projenizin son hali size mail olarak iletilir.

Hızlı iletişim
  • 05446824690
  • 05446824690
  • bilgi@tezmerkezi.org.tr
İletişim Formu
Hızlı iletişim